Koronavírus COVID-19

Školský semafor - zhrnutie

Je koncipovaný ako výstražný systém zohľadňujúci aktuálnu epidemiologickú situáciu v škole. ŠKOLSKÝ SEMAFOR je zadefinovaný v troch úrovniach – zelenej, oranžovej a červenej. Podľa ŠKOLSKÉHO SEMAFORU sa nebudú zatvárať školy, bude sa prerušovať len vyučovanie v triedach (pri výskyte COVID-19 v danej triede).

TESTOVANIE NA ŠKOLÁCH - v záujme zachovania zdravia a bezpečnosti žiakov a zamestnancov dôrazne odporúčame pred začiatkom školského roka 2021/2022 pri nástupe do školy a školského zariadenia žiakom a zamestnancom školy absolvovať testovanie na ochorenie COVID-19.

Nástup do školy - na začiatku školského roka ministerstvo umožní dobrovoľné testovanie žiakov v školách a v domácom prostredí. Možnosť testovania PCR kloktacími testami môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Možnosť testovať sa PCR kloktacími testami bude dostupná len na začiatku školského roka.

Kloktacie testy - základné školy a špeciálne základné školy majú možnosť PCR testovania kloktacími testami. Riaditeľ školy a rodič postupuje podľa pokynov na webovej stránke ministerstva:  https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/

Domáce samotestovanie - v priebehu školského roka budú mať rodičia možnosť využívať dobrovoľné samotestovanie žiakov Ag testami v domácom prostredí. Každý žiak základnej, strednej a špeciálnej školy, ktorého rodič prejaví záujem, dostane sadu 25 ks testov na domáce samotestovanie. Možnosť antigénového samotestovania môžu využiť všetci žiaci, aj zaočkovaní a aj tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Pri vykonávaní testu žiak postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.Pokiaľ sa rodičia rozhodnú využiť možnosť domáceho samotestovania žiakov, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy, alebo kedykoľvek keď žiak prejavuje jeden z príznakov ochorenia COVID-19.

Podrobný sprievodca pre domáce samotestovanie TU: DOMÁCE SAMOTESTOVANIE

V prípade pozitívneho výsledku samotestovania Ag testom žiaka počas školského roka žiak zostáva doma – nemôže ísť do školy, rodič kontaktuje všeobecného lekára pre deti a dorast a následne oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag testu, aby škola mohla pristúpiť k sprísneným hygienicko-epidemiologickým opatreniam.

• Základná škola s materskou školou Modra nad Cirochou
    Školská 250